+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Eltávozottak kincsei
| | | |-+  Eamon G. Millighan (Moderátor: Eamon G. Millighan)
| | | | |-+  Kviddics Írországban
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Kviddics Írországban  (Megtekintve 585 alkalommal)

Eamon G. Millighan
[Topiktulaj]
*****

seprűlovas

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 11. 25. - 20:48:28 »
0

1.   Az amatőr kviddicsről:

„Annak érdekében, hogy a kviddicsjáték titokban tartható legyen a muglik előtt, a
Varázsjátékok és Mágikus Sportok Főosztályának korlátoznia kell az egy év alatt
lejátszható mérkőzések számát. Amatőr találkozók a vonatkozó előírások betartása
mellett szabadon rendezhetők, a professzionális kviddicscsapatok száma azonban a
bajnoki liga megszervezése, azaz 1674 óta törvényileg szabályozott.”
(Tudor Hushpush: A kviddics évszázadai)

/ebből kiindulva bátorkodtam hátteret szerkeszteni karakterem mögé – a szerk./

A korlátozás ellenére az évszázadok során létrejöttek különböző amatőr mérkőzések, csapatok, akik bár nem rendelkeznek a Ligabeli csapatok támogatottságának szintjével, mégis igyekeznek a legjobb hátteret biztosítani és beküzdeni magukat az élvonal nagyjaival egy elismertségi szintre. Ugyanúgy nemzetközi mérkőzéseket igyekeznek finanszírozni és engedélyeztetni, a varázslóvilág fogadóirodáiban pedig mérkőzéseikre ugyanúgy lehet téteket tenni.
Nagy-Britanniában és Írországban is kezdenek előtűnni az amatőr bajnokságok. A profi liga résztvevőkkel szemben itt elmondható, hogy nem elsősorban a kviddics a fő bevételi forrás a játékosok számára; általában van civil hivatásuk mellette. Kivéve természetesen, ha egy jelentősebb szponzor áll a csapat mögött.

Az amatőr bajnokságokban a szabályozás is másként alakul, mint a profi ligában. A csapatok nevezési díja alacsonyabb, kevesebb mérkőzést kell lejátszaniuk, a felügyeletük viszont szigorúbb szabályokhoz kötött. Ezt minden országban az illetékes nemzeti Mágiaügyi Minisztérium bonyolítja, nemzetközi amatőr mérkőzés esetében, pedig a Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztálya és a Varázsjátékok és Mágikus Sportok Főosztálya közösen.

2.   Az ír kviddicsről:

„- Biztos, hogy Írország győz - jelentette ki Charlie, a szájába tömött jókora krumplin átszűrve a szavakat. - Láthattátok, mit csináltak Peruval az elődöntőben.
- A bolgár csapatban viszont ott van Viktor Krum - jegyezte meg Fred.
- Bulgáriának egy jó játékosa van, Írországnak hét - legyintett Charlie. - Sajnálom, hogy Anglia kiesett… Bár, mondjuk, elég cikis volt, amit produkáltak.
- Miért, mi történt? - kapta fel a fejét Harry. Most érezte csak igazán, mennyi mindenről lemaradt a vakációnak nevezett Privet Drive-i száműzetés heteiben. Szenvedélyesen rajongott a kviddicsért, s már elsőéves korában beválasztották a roxforti Griffendél-ház csapatába. Előző tanév óta ráadásul a világ egyik legjobb versenyseprűje, egy Tűzvillám boldog tulajdonosa volt.
- Háromszázkilencven-tízre kikaptak Erdélytől - felelte csüggedten Charlie. - Még nézni is szörnyű volt. Waleset Uganda, Skóciát pedig Luxemburg ütötte ki.”
(J.K. Rowling: Harry Potter és a Tűz Serlege)

/A kötetből továbbá kiderül, hogy a Világkupa győztese is Írország lett. Mivel az írónő a Brit-szigeteken négy válogatottat nevez meg, okkal feltételezem, hogy az észak-írországi születésű játékosok szintén az ír válogatottban kaphatnak helyet, hasonlóan a rögbihez. – a szerk./


3.   Az Ír Nemzeti Amatőr Bajnokságról:

Az ír bajnokság kialakulása egybeforr az ország függetlenné válásával: A Nemzetközösségből való kiszakadással a profiligás csapatok helyzete is kérdésessé vált, így a Kenmare Kestrels is pl. kihagyott egy idényt. (később az ír és brit mágiaügyi miniszterek tárgyalásával rendeződött a profiliga sorsa). Az 1920-as évek végén viszont megalakult az Ír Nemzeti Liga, 6 csapat részvételével. Elsőként Ír Amatőr Kviddicsliga néven indult, ma használatos nevét 1990-ben vette fel. A liga indulásakor az elszakadt északír megyék sorsa még nem rendeződött, így csak a köztársaság csapatai nevezhettek. Ezek elsősorban amatőr csapatok voltak, ám a Kenmare ugyanúgy megmérettette magát a kezdeti időszakban.
Az első északír csapat csak 1951-ben csatlakozhatott, külön miniszteri engedéllyel. Azóta az Ír Nemzeti Liga a sziget teljes területéről elfogad jelentkezést. Az Ír Kviddicsszövetség az Brit-Ír Liga tagja, de az Ír Mágiaügyi Minisztérium további mérkőzések lebonyolítására is jogosult a Nemzeti Liga keretében. Jelenleg 9 csapat vesz részt a pontvadászatban, ebből 3 profi ligás csapat is megméretteti magát, utánpótlás játékosai révén. (de nevezhetők a profik is). A Nemzeti Liga fő szponzora a Tűzvillám és a Bogoly Berti féle Mindenízű Drazsé forgalmazója.


4.   A Bangor Banshees csapata

a. A Banshees-t 1877-ben alapította egy ír varázsló, Maeldun Fitzroy. Fitzroy ugyanis jelentős tőkét halmozott fel saját készítésű répasörnek forgalmazásából. Fiatalabb korában maga is lelkes kviddicsező volt, ám a Ballycastle Bats csapatába nem férhetett be, mivel csak egy fogó számára volt hely. Ezért határozta el, hogy saját csapatot alapít. Pénze volt elég, megtehette, és néhány környékbeli varázslót is meg tudott nyerni szándékának.
Már a csapat első éveiben sikerült nemzetközi mérkőzésen bemutatkoznia: a francia Saint Malo-i Szirénekkel mérkőztek, egy 2 npig tartó játszmában, ahol végül a nagyobb múltú hazai csapat győzött.
1897-ben a csapat 20 éves évfordulóján, egy zsák galleonnal próbálta Mr Fitzroy meggyőzni az akkori londoni Mágiaügyi Minisztert, hogy csapata helyet kaphasson az első ligában, de végül nem járt sikerrel.
1951-ig így kizárólag barátságos mérkőzéseken szerepeltek, hol brit, hol más európai csapatok ellen.
Napjainkban a csapat még mindig a Fitzroy família kezében áll, akik finanszírozzák a csapat és szurkolóik utaztatását, a Nemzeti Ligába való nevezéseket és a játékosok fizetését.
A Banshees az ír liga meccsein kívül évente átlagosan 2-3 nemzetközi találkozót is játszik. Legutóbb a 11-szeres magyar bajnok Dobogókői Mennydörgők ellen, akiket mindössze 2 órás játékkal győztek le 310-120-ra.

b. A Banshees csapatában olyan nagyságok fordultak meg, mint Donchha Degan, 30-szoros vállogatott ír terelő, az 1900-as évekből, Quintus Fitzroy ( az alapító család sarja), aki két évtizeden keresztül volt a csapat kapitánya, valamint Niamh MacMonna, a ’60-as évek egyik legjobb hajtója.

c. A Banshees szurkolói magukat Black-Green Firm-nek nevezik, és egy 30-40 főből álló keménymag minden mérkőzésen, ha kell napokon át buzdítja a csapatot.

d. Érdekesség, hogy a csapatban a terelők kétjegyű mezszámmal vesznek részt. Ennek eredete a következő: Maeldun Fitzroy dédunokája, Dermot volt a csapat őrzője és csapatkapitánya 1922 és 1932 között. Lelkes fogyasztója volt a családjuk által forgalmazott italnak. Nem egyszer kissé ittas állapotban ült seprűre, és így mindenből duplán látott, így amikor számaik alapján utasítani akarta a terelőket a 2-es helyett 22-est, a 3-mas helyett 33-mast mondott.


Adatok:

Tulajdonos: Fitzroy’s Répasörfőzde
Alapítási év: 1877
Becenév: ’shees, szellemek
Színek: fekete-zöld
Bajnokság: Ír Nemzeti Liga
Bajnoki győzelmek száma: 5
Legnagyobb győzelem: 540-180 ( 1963, Catania-i Kákalagok)
Legnagyobb vereség: 30-270 ( 1919, Montrose Magpies)
Leghosszabb mérkőzés: 5 nap 2 óra 10 perc ( 1902, Kenmare Kestrels)
Legrövidebb mérkőzés: 38 perc ( 1958, Galway Gargoyles)
Legnagyobb siker: 1x Európa Kupa döntős (1963)

Jelenlegi keret:

Név               Születési év   Nemzetiség   Poszt   Mezszám
Rory H. Fitzroy (c)1965.   északír   őrző          1.
Dylan O’Dare   1972.           északír   hajtó        4.
Laura M. Gallow   1970.          északír   hajtó    5.
Nadia Trkic           1974.     szerb     hajtó           6.
Eoin O’Hara   1968.            ír         terelő          22.
Connor Mahoney    1976.   ír         terelő         33.
Eamon G. Millighan 1977.   északír   fogó          7.

Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 09. 11. - 00:01:39
Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 39 lekéréssel.